Betlejemskie Światło Pokoju w Klubie Małego Czytelnika

Świąteczne spotkanie Klubu Małego Czytelnika przebiegało w wyjątkowej atmosferze, pełnej ciepła, miłości, nadziei i pokoju. A stało się to za sprawą Betlejemskiego Światła Pokoju, które dotarło także do Klubu Małego Czytelnika w Grobli. Symboliczny ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa, przyniosła Pani Magdalena Piekło, która prowadzi 14 drużynę harcerską „Sokoły” w Grobli. Pani Magdalena opowiedziała najmłodszym o pięknej, corocznej akcji przekazywania światła pokoju, w której biorą udział także nasi harcerze. Zanoszą betlejemski płomień do kościoła, urzędu, szkoły a także instytucji takich jak biblioteka, dzieląc się w ten sposób radosną nowiną i krzewiąc uniwersalne wartości jak braterstwo i pokój.
Ponieważ spotkania w Klubie Małego Czytelnika to przede wszystkim zajęcia czytelnicze, Pani Magdalena przeczytała także piękną baśń E.T.A. Hoffmana „Dziadek do orzechów”, którą dzieci wysłuchały z wielkim zainteresowaniem. Natomiast podczas zajęć plastycznych wspólnie wyklejaliśmy bajecznie kolorowe i błyszczące choinki.

Świąt Bożego Narodzenia pełnych ciepła i miłości, spędzonych w gronie najbliższych
oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku,
wszystkim uczestnikom zajęć w Klubie Małego Czytelnika w Grobli