Biblioteka na Was czeka! – wizyta przedszkolaków w Bibliotece w Grobli

We wtorek 24 maja dzieci z oddziału przedszkolnego w Grobli wraz z wychowawczynią Panią Haliną Majką odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Grobli. Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką i jej księgozbiorem. Na początek dzieci wysłuchały tekstu opowiadania pt. „Kamyczek w bibliotece”, który przybliżył im zasady korzystania i zachowania się w bibliotece. Dowiedziały się także jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta czytelnika i karta książki. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania oraz zadawane zagadki, wykazując się doskonałą znajomością treści bajek i baśni. Następnie z zaciekawieniem oglądały bogato ilustrowane książki przeznaczone dla małych czytelników. Bawiły się w Bibliotecznym Kąciku Malucha a także miały okazję wcielić się w rolę ilustratora książek, wykonując kolorowe okładki do swoich ulubionych bajeczek.
Na zakończenie przedszkolaki w nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz słodycze. Na pożegnanie zapewniły, że chętnie odwiedzą bibliotekę wraz z rodzicami. Drogie dzieci : BIBLIOTEKA NA WAS CZEKA!