Było twórczo, kreatywnie i ciekawie czyli jak minęły wakacje w bibliotece…

Podczas tegorocznych wakacji Biblioteka Publiczna w Grobli przygotowała dla dzieci cykl zajęć plastycznych pt. : „Kreatywne czwartki”, które stały się okazją do twórczego spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników. Dzięki różnorodności zajęć najmłodsi mogli rozwijać swoją wyobraźnię i umiejętności manualne a także poznawać nowe techniki plastyczne. Spod ręki uczestników wyszły piękne i oryginalne prace takie jak : „talerzykowe” akwarium dla złotej rybki, „makaronowa” letnia łąka czy bajecznie kolorowe motyle. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty decoupauge’u prowadzone przez Panią Renatę Uranowską, która przybliżyła nam tajniki tej ciekawej techniki zdobienia. Podczas warsztatów dzieci wykonały niepowtarzalne podkładki pod kubki, które będą piękną pamiątką z wakacji.

Dzieci równie chętnie uczestniczyły w spotkaniach pt. „Dzień gier planszowych”, które odbywały się w każdą środę. Wspólne gry i zabawy pozwoliły najmłodszym na nowo odkryć znane i lubiane gry planszowe a także zintegrować się i zawrzeć nowe znajomości.

Na zakończenie wakacji gościliśmy Teatr Lalek „Kukiełka” z przedstawieniem pt. „Dobro wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”. Wzruszająca i pouczająca historia biednego Szewczyka, który bezinteresownie pomaga innym w potrzebie, bardzo podobała się wszystkim widzom niezależnie od wieku. Wakacyjne zajęcia i spotkania zostały sfinansowane ze środków Gminnej Biblioteki Publicznej w Drwini. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i zaangażowanie!