‘Dar krwi darem życia’ – konkurs

„Dar krwi darem życia”

konkurs plastyczny o tematyce honorowego krwiodawstwa

Polskiego Czerwonego Krzyża

Dnia 30 maja w Bibliotece Publicznej w Grobli rozstrzygnięto konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego inicjatorem jest Zarząd Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. W konkursie wzięło udział 30 dzieci, które swoje prace wykonywały podczas zajęć w naszych bibliotekach  lub też mogły je wykonać w domu.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie : pan Stefan Styczeń – Prezes Zarządu HDK oraz panie Renata Uranowska i Małgorzata Pająk. Przy wyborze najlepszych prac brano pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem, pomysłowość oraz estetykę wykonania.

Nagrody główne w grupie wiekowej uczniowie klas 0-III, otrzymali :

Weronika Zelek – Grobla

Natalia Majta – Drwinia

Maria Słomnicka – Grobla

Amelia Gumuła – Świniary

Maja Twardowska – Dziewin

Wyróżnienia :

Sabina Sarara – Grobla

Natalia Zelek – Grobla

Anna Głogowska – Drwinia

Sylwia Poznańska – Mikluszowice

Zuzanna Szczygieł – Grobla

Natomiast nagrody główne w grupie wiekowej uczniowie klas IV-VI, otrzymali :

Urszula Kędziora – Trawniki

Damian Kędziora – Grobla

Kinga Poznańska – Mikluszowice

Wyróżnienia:

Gabriela Majta – Drwinia

Katarzyna Jagła – Grobla

Weronika Poznańska – Mikluszowice

Wręczenie nagród w postaci upominków reklamowych Klubu HDK miało miejsce dnia 3 czerwca podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka w Dziewinie. Nagrody wręczał Wójt Gminy Drwinia Pan Jan Pająk. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają  nagrody ufundowane przez Biblioteki Publiczne Gminy Drwinia, które aktywnie włączyły się w organizację konkursu.