Klub Małego Czytelnika w Europejskim Centrum Bajki

W niedzielę 25 czerwca dla dzieci biorących udział w zajęciach Klubu Małego Czytelnika w Bibliotece Publicznej w Grobli został zorganizowany wyjazd do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

W wycieczce udział wzięły dzieci oraz ich rodzice. Podczas wizyty w Centrum Bajki zwiedziliśmy interaktywną wystawę „Bajkowy Świat”. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych była to niesamowita podróż przez baśniowe krainy, podróż pełna obrazów, dźwięków i barw. Po bajkowej krainie oprowadzała nas urocza księżniczka Bella.

W programie wycieczki nie mogło zabraknąć także spotkania z teatrem. W kameralnej sali „Małego Teatru” obejrzeliśmy spektakl marionetkowy „Mała Syrenka” na podstawie baśni H.Ch. Andersena. Po spektaklu uczestniczyliśmy w krótkiej prelekcji o teatrze lalkowym, dzięki której

z pewnością nie będziemy już mylić kukiełki z pacynkami czy marionetkami. Najwięcej emocji wywołało spotkanie z Koziołkiem Matołkiem, z którym każdy chciał zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Organizatorki oraz uczestnicy wyjazdu do Europejskiego Centrum Bajki składają serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe Panu Wójtowi Gminy Drwinia oraz Państwu Małgorzacie i Sławomirowi Potrzebskim.