„Mała książka-wielki człowiek” – zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie

Biblioteki Publiczne Gminy Drwinia przystąpiły do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka-wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki. Akcja ta ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami do naszych bibliotek : w Drwini, Grobli i Mikluszowicach, gdzie dzieci mogą odebrać w prezencie Wyprawki Czytelnicze, a w niej :

►książkę „Pierwsze wiersze dla…” – czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów
►broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania
►Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka : uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

Zapraszamy do naszych bibliotek : w Drwini, Grobli i w Mikluszowicach, piękne wyprawki czytelnicze czekają na małych czytelników.