„Moja mama jest…” – spotkanie z okazji Dnia Matki w Klubie Małego Czytelnika

Miesiąc maj to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, w którym przypada także jedno z najpiękniejszych świąt czyli Dzień Matki. Przygotowując majowe spotkanie Klubu Małego Czytelnika chcieliśmy je poświęcić właśnie wszystkim naszym kochanym mamom. Na spotkanie przybyły dzieci wraz ze swoimi mamusiami dla których przygotowaliśmy z tej okazji kilka niespodzianek. Mali Klubowicze na początek wysłuchali wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Ach, jak dobrze mieć rodzinę!”. Następnie dzieci wymieniały członków swoich rodzin i opowiadały jakie są ich mamy. Najczęściej padały słowa : „Moja Mama jest kochana, dobra, troskliwa i najwspanialsza na świecie”. W trakcie zajęć plastycznych dzieci wykonały dla swoich mam „muszelkowe” naszyjniki i bransoletki a także wyklejały piękne laurki z życzeniami. W tym czasie kiedy dzieci „ciężko” pracowały, ich ukochane mamy mogły chwilę odpocząć i porozmawiać przy słodkim poczęstunku. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły samodzielnie wykonane prezenty oraz zaśpiewały swoim mamom „Sto lat”.