Nagroda w powiatowym konkursie plastyczno-literackim

Miło nam poinformować, że nasza czytelniczka Julia Wymazała, uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej w Grobli, została laureatką konkursu plastycznego pt. „Baśniowy świat Marii Konopnickiej”. Julia otrzymała II miejsce w kategorii wiekowej 10-13 lat, za wykonanie ilustracji do wiersza pt. „Stefek Burczymucha”.
Organizatorem wakacyjnego konkursu, w którym udział wzięło ponad 60 prac z terenu powiatu bocheńskiego, był Dział Instrukcyjno – Metodyczny PiMBP w Bochni. Po uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, które odbyło się dnia 16 września, z uczestnikami konkursu spotkała się Karina Znamirowska – malarka i ilustratorka książek. Pani Karina przybliżyła dzieciom zawód ilustratora oraz wspólnie z nimi wykonała ilustrację do utworu M. Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.