Nagroda w powiatowym konkursie plastyczno-literackim

Dnia 9 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-literackiego pt.”Baw się kolorem – zostań ilustratorem”, polegającym na wykonaniu ilustracji do ulubionej bajki. Wakacyjny konkurs plastyczny odbył się w ramach projektu „Literatura i sztuka w bibliotece – zajęcia edukacyjne dla dzieci”. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oddział w Bochni przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Bochni.
Wśród nagrodzonych prac znalazła się praca plastyczna wykonana przez czytelniczkę Biblioteki Publicznej w Grobli. Emilka Paluch otrzymała wyróżnienie za ilustrację do bajki „Królewna Śnieżka”. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w konkursie połączone było ze spotkaniem z ilustratorką książek dla dzieci panią Kariną Znamirowską, która opowiedziała najmłodszym o metodach pracy, technikach plastycznych, którymi się posługuje, zaprezentowała także ilustrowane przez siebie książki.