Nagrody w powiatowym konkursie plastyczno-literackim

Dnia 11 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XII konkursu plastyczno-literackiego : „Czesław Janczarski dzieciom”.

Motywem przewodnim konkursu, skierowanego do dzieci w wieku do lat 12, była twórczość Czesława Janczarskiego, poety i pisarza, znanego przede wszystkim jako twórcę postaci Misia Uszatka. Na konkurs wpłynęły 134 prace z całego powiatu bocheńskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się aż cztery prace plastyczne wykonane przez czytelniczki z terenu gminy Drwinia.
W kategorii do lat 9 wyróżnienie otrzymała Anita Szczęsna z Mikluszowic.

Natomiast w drugiej kategorii wiekowej

II miejsce zajęła Zuzanna Stawowy a III miejsce Wiktoria Kołodziej z Grobli,

wyróżniona została także praca plastyczna Barbary Stawowy z Grobli.
Laureatki konkursu otrzymały od organizatora tj. PiMBP w Bochni nagrody w postaci książek
i pamiątkowych dyplomów. Ponadto dla wszystkich naszych czytelników biorących udział
w konkursie, nagrody-upominki ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Drwini.
Nagrodzone i wyróżnione prace plastyczne można obejrzeć w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży PiMBP w Bochni.