W ramach realizacji zadania Biblioteka! dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie Drwinia „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w dniu 21 września zorganizowane zostało spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach.
Spotkanie miało bardzo żywiołowy charakter. Dzieci z typową dla swojego wieku ciekawością i spontanicznością zaangażowały się w konkursy zaproponowane przez autora. Każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana naklejką i brawami, a do imienia dziecka pisarz układał śmieszną, wierszowaną rymowankę. Zwycięzcy konkursów otrzymali w nagrodę książeczki.
Wiesław Drabik jest dobrze znany nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. W jego dorobku pisarskim jest ponad 200 utworów. Są to zabawne wierszyki, historyjki inspirowane popularnymi baśniami, adaptacje znanych legend. Do najbardziej znanych tekstów należą „ Bajka o smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku, „Kocie łakocie”, „Łakomczucha”, „Mundial na pastwiskach”. Dużym zainteresowaniem wśród czytelników cieszą się również serie wydawnicze pisarza, m.in. „Zostań mistrzem”, „Czytam z tatą”.
Serdecznie dziękujemy za współpracę przy realizacji zadania Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach: Angelice Świerblewskiej i gronu pedagogicznemu.
Młodych czytelników serdecznie zapraszamy do Biblioteki.
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie z poezją Justyny Marii Mączki które odbędzie się dnia 21 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Domu Kultury w Grobli Justyna Maria Mączka – utalentowana literacko i plastycznie mieszkanka Uścia Solnego. Przygodę ze słowem pisanym zaczęła już we wczesnym dzieciństwie pisząc wiersze i opowiadania do tzw. szuflady. Od niedawna…
Gminna Biblioteka Publiczna w Drwini po raz drugi dołączyła do ogólnopolskiej Akcji „Żonkile”, która upamiętnia wybuch i przebieg Powstania w Getcie Warszawskim. Podczas spotkania wspólnie z dziećmi wysłuchaliśmy opowiadania Zofii Staneckiej ,,Pamięć Drobinek”, poruszyliśmy takie tematy jak empatia, sprawiedliwość i strata. Wspólnie wykonaliśmy papierowe żółte żonkile, które są symbolem zbiorowej pamięci. Akcji od początku towarzyszy hasło “Łączy nas…