Spotkanie Klubu Małego Czytelnika – styczeń

Motywem przewodnim spotkania Klubu Małego Czytelnika, które odbyło się w środę 25 stycznia, był karnawał. Dzieci zapoznały się ze zwyczajem organizowania zabaw karnawałowych, kiedy się odbywają oraz z czym się kojarzą. Następnie opowiedziały za jaką postać najchętniej przebierają się podczas balu karnawałowego. Najmłodsi wysłuchali jednej z najpiękniejszych bajek Ch. Perraulta pt. „Kopciuszek”, w której tytułowa bohaterka uczestniczy w wytwornym balu organizowanym przez księcia. Podczas zajęć plastycznych dzieci samodzielnie zaprojektowały piękne, barwne maski karnawałowe. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek, który przygotowała babcia Kasi. Zapraszamy na kolejne spotkanie w lutym!