Spotkanie z poezją Edwarda Stachury w Mikluszowicach

W dniu 1 października br. w Bibliotece Publicznej im. Jana Ptaśnika w Mikluszowicach odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski , poświęcony w tym roku poezji Edwarda Stachury. Patronat nad konkursem objął i nagrody ufundował, podobnie jak w roku ubiegłym, Wójt Gminy Drwinia, Pan Jan Pająk, który również zaszczycił konkurs swoją obecnością. Wśród gości konkursu była też Pani kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Drwini, Celina Nowak, oraz Pani wicedyrektor Gimnazjum w Mikluszowicach, Angelika Świerblewska.

Motto konkursu brzmiało: „Ty i ja – teatry to są dwa…”. Uczestnicy, uczniowie gimnazjów z gminy Drwinia, zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze Stachury. Wysłuchali również kilku piosenek z tekstem poety oraz obejrzeli prezentację „Edward Stachura – człowiek i poeta”.

W jury zasiadły, tak jak w ubiegłych latach, panie instruktorki z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni: Bernadetta Macheta i Beata Piskór oraz Anna Szczygieł z Biblioteki Publicznej w Grobli.

Zwyciężczynią i laureatką I miejsca została Bernadetta Majta z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikluszowicach. II miejsce zajął również uczeń z Mikluszowic, Szymon Michałek, a III – Sylwia Łapczyńska z Gimnazjum w Grobli. Wyróżnienia natomiast otrzymały: Aleksandra Zegiel i Oliwia Linczowska (obie z Gimnazjum w Drwini) i Aleksandra Dziura z Gimnazjum w Grobli.

Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczył Pan Wójt Jan Pająk. Również pozostali uczestnicy otrzymali pamiątki książkowe za udział w konkursie. W słowie skierowanym do uczniów Pan Wójt gratulował im umiejętności i aktywnego, pięknego uczestnictwa w kulturze oraz życzył dalszych sukcesów.

Organizatorkami konkursu były Panie: Zofia Biesiada (Biblioteka Publiczna w Mikluszowicach) i Elżbieta Romańczuk (emerytowany nauczyciel Gimnazjum w Mikluszowicach). Następne spotkanie z poezją współczesną (Haliny Poświatowskiej) odbędzie się w przyszłym roku.