Święto Niepodległości w Klubie Małego Czytelnika

Dnia 9 listopada w Klubie Małego Czytelnika uroczyście obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na wstępie Pani Jola przypomniała jak ważnym świętem dla wszystkich Polaków jest właśnie Święto Niepodległości, jak wyglądają symbole narodowe oraz co to znaczy być prawdziwym patriotą. Oczywiście, jak przystało na taką okazję, zaśpiewaliśmy wspólnie hymn państwowy.
Następnie dzieci wysłuchały legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” a także krótkiej opowiastki o Józefie Piłsudskim. Podczas zajęć plastycznych najmłodsi klubowicze mieli za zadanie ułożyć i wykleić puzzle przedstawiające orła w koronie, z kolei nieco starsi koledzy wykonali biało-czerwone kotyliony.
Listopadowe spotkanie Klubu Małego Czytelnika było bardzo uroczyste a jednocześnie bardzo radosne, ponieważ cieszymy się i doceniamy to, że możemy żyć w wolnym, niepodległym kraju.