System ACADEMICA w naszych bibliotekach

Gminna Biblioteka Publiczna w Drwini zaprasza wszystkich zainteresowanych do korzystania z bezpłatnego dostępu do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica. Terminale z dostępem do systemu Academica uruchomiono w bibliotece gminnej oraz w filiach w Grobli i w Mikluszowicach.
ACADEMICA to serwis udostępniający zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, jest to bezpłatna pełnotekstowa baza polskich publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, zawierająca setki tysięcy tekstów, artykułów, monografii, podręczników, skryptów. Aktualny zasób cyfrowy wynosi ponad 3 miliony dokumentów. Academica jest szczególnie przydatna dla studentów i uczniów, gdyż ułatwia dostęp do książek i czasopism naukowych, niezbędnych w procesie kształcenia, przygotowywania prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.
W bazie dostępne są dwa rodzaje publikacji:
* nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane – dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez rezerwacji i logowania,
* chronione prawem autorskim – dostępne na specjalnych terminalach uruchomionych w naszych Bibliotekach.
Zapraszamy do korzystania z nowej oferty!