“Teatr, mama i ja…” – Klub Małego Czytelnika w Pracowni pod Baranami

W niedzielę 26 czerwca dla dzieci biorących udział w zajęciach Klubu Małego Czytelnika
w Bibliotece Publicznej w Grobli, został zorganizowany wyjazd do Pracowni pod Baranami
w Krakowie. W wycieczce uczestniczyły dzieci wraz ze swoim rodzicem lub opiekunem. Głównym celem wyjazdu był spektakl pt. „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru „Bigiel” przedstawia zabawne perypetie Księcia Pana i Rumcajsa, który stanął w obronie swojego przyjaciela Wodnika oraz lasu i zwierząt. Sceny pełne humoru oraz aktywny udział dzieci w przedstawieniu dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
Dodatkowych wrażeń dostarczyła kameralna atmosfera miejsca w którym odbył się spektakl. Pracownia pod Baranami znajduje się w zabytkowych podziemiach Pałacu pod Baranami obok legendarnej Piwnicy pod Baranami, która jest jedną z najsłynniejszych scen kabaretowych w Polsce.
Organizatorki oraz uczestnicy niedzielnego wyjazdu składają serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe, którego udzielił Pan Tadeusz Wadas – Radny Powiatu Bocheńskiego.