Wakacyjny Piknik Literacki

W ramach realizacji zadania ,,Biblioteka! dodaj do miejsc ulubionych – promocja czytelnictwa w Gminie Drwinia” przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Drwini, Biblioteki w Grobli i Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli 31 sierpnia zorganizowany został ,,Wakacyjny Piknik Literacki”.

Podczas spotkania dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w bloku zajęć animacyjnych i konkursach. Przygotowany został także poczęstunek oraz przedstawienie p.t. ,,Podróże Baltazara Gąbki”. Bajka opowiadała historię Smoka Wawelskiego, który na polecenie króla Kraka wyrusza do krainy deszczowców aby odszukać porwanego wybitnego naukowca Baltazara Gąbkę. W przedstawieniu wykorzystano zmieniające się kurtyny imitujące pięć różnych pomieszczeń, piosenki zaśpiewane na żywo oraz zabawy z dziećmi.

Celem tak przygotowanego spotkania jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży, ale także i osób dorosłych, zachęcenie ich do częstszych odwiedzin Bibliotek, wypożyczenie książki, udział w spotkaniach przygotowanych przez nasze placówki. Ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na rekreacyjny charakter literatury oraz pokazanie, że czytanie wcale nie musi być nudne i może stanowić podstawę świetnej zabawy.

Za pomoc w przygotowaniu Wakacyjnego Pikniku Literackiego dziękujemy Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli Panu Radosławowi Brydniakowi.