Warsztaty ceramiczne w Klubie Małego Czytelnika

W ramach zajęć w Klubie Małego Czytelnika zorganizowano warsztaty ceramiczne w których udział wzięło 32 dzieci. Warsztaty prowadziła Pani Urszula Mistarz dla której tworzenie ceramiki jest wielką pasją. Ponieważ tematem warsztatów był smok, dlatego też zanim przystąpiliśmy do części plastycznej spotkania, dzieci wysłuchały krakowskiej legendy o Smoku Wawelskim.
Następnie Pani Urszula opowiedziała najmłodszym skąd bierze się glina i jak przekształca się w ceramikę. Uczestnicy zajęć byli prowadzeni krok po kroku przez wszystkie etapy lepienia figurki smoka. Dzieci z zapałem starały się uformować zamierzone kształty, a kiedy wreszcie powstała ostateczna rzeźba były bardzo dumne z efektów swej pracy. Po dokładnym wysuszeniu małe arcydzieła wróciły na kolejne spotkanie naszego Klubiku, podczas którego każdy mógł sam wymalować swoją pracę. Zabawa z gliną była wielką przyjemnością i niecodziennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników zajęć, zarówno dla tych małych jak i dużych.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Urszuli Mistarz za przeprowadzenie ciekawych, kreatywnych zajęć dla dzieci. Natomiast Pani Joli Szczygieł dziękujemy za umożliwienie zorganizowania warsztatów a także za „głowę pełną pomysłów” i zaraźliwy entuzjazm :)
Warsztaty ceramiczne dla dzieci zostały sfinansowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Drwini.