Wielkanocne dekoracje – zajęcia plastyczne w Bibliotece w Grobli

W ubiegłym tygodniu, podczas dwudniowych zajęć plastycznych dzieci miały możliwość własnoręcznie wykonać świąteczne dekoracje. Dzieci po raz kolejny udowodniły, że ich wyobraźnia nie ma granic. Łącząc różnorodne techniki plastyczne oraz materiały tworzyły oryginalne ozdoby wielkanocne. W tym bardzo pracowitym i kreatywnie spędzonym czasie powstały : karteczki świąteczne z życzeniami, wielobarwne pisanki, wiosenne girlandy a także kwiaty z bibuły. Tego typu zajęcia nie tylko pozwalają dzieciom ćwiczyć sprawność manualną, samodzielność i wytrwałość ale przede wszystkim stają się okazją do spotkań w gronie rówieśników (spotkań pozaszkolnych i poza wirtualnych).