Wizyta przedszkolaków w Bibliotece w Grobli

W piątek 14 kwietnia, dzieci z Przedszkola w Świniarach wraz ze swoją wychowawczynią Panią Jolantą Szczygieł odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Grobli. Celem wizyty było zapoznanie się przedszkolaków z biblioteką i jej księgozbiorem. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta, podczas której mogły dowiedzieć się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się zachować w bibliotece. Dzieci z zaciekawieniem oglądały bogato ilustrowane książki przeznaczone dla małych czytelników, kolorowały bajkowe malowanki a także bawiły się w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową zakładkę do książki i słodycze. Natomiast pani bibliotekarka otrzymała od przedszkolaków piękne, własnoręcznie wykonane laurki oraz zapewnienie wszystkich dzieci, że niebawem wrócą do biblioteki aby zostać jej czytelnikiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom za aktywny udział w spotkaniu. Rodzicom za zorganizowanie przyjazdu dzieci do biblioteki. Wychowawczyni Pani Joli dziękujemy za popularyzowanie wśród najmłodszych czytelnictwa oraz wiedzy o książce i bibliotece.