“Wszystkie dzieci nasze są…” – majowe spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Dnia 31 maja w Klubie Małego Czytelnika świętowaliśmy zbliżający się Dzień Dziecka. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy oczywiście od czytania. Tym razem wysłuchaliśmy tekstów kilku wierszy, których bohaterami są właśnie dzieci m.in. : „Stefek Burczymucha”, „Skarżypyta”, „Kłamczucha”, „Zosia”, „Mam trzy latka”. Wiersze dla dzieci przeczytały mamy, które ujawniły swoje umiejętności recytatorskie (bez wcześniejszego przygotowania!). Mali słuchacze byli zachwyceni i bardzo dumni ze swych ukochanych mam.
Podczas zajęć nasi mali klubowicze mają także okazję do zaprezentowania swoich talentów i zainteresowań. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy minikoncertu skrzypcowego w wykonaniu ośmioletniej Wiktorii Stach, uczennicy klasy drugiej szkoły podstawowej w Grobli oraz szkoły muzycznej I stopnia w Mikluszowicach.
W części plastycznej spotkania dziewczynki ozdabiały kolorowe motylki a chłopcy wyklejali auta.
Własnoręcznie wykonane ozdoby dzieci mogły zabrać ze sobą jako pamiątkę. Dużo emocji przysporzyła zabawa pt.:”Gdzie jest moje dziecko”. Było to zadanie dla mam, które z zasłoniętymi oczami musiały wśród grupy maluchów rozpoznać swoje dziecko. Naturalnie mamy poradziły sobie z tym zadaniem bez problemu…