“Z kart Dziejów – Moja Ojczyzna 1918-2018” – zapraszamy na spektakl

Biblioteki Publiczne Gminy Drwinia zapraszają na spektakl pt. “Z kart Dziejów – Moja Ojczyzna 1918-2018”
w wykonaniu aktorów grupy teatralnej “Edu-Artis” z Krakowa, który odbędzie się dnia 7 listopada 2018 r.
(środa) o godz. 16.00 w Domu Kultury w Grobli. Wstęp wolny.
Spektakl jest skierowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych, młodzieży szkół średnich oraz dorosłych widzów.

Widowisko nawiązuje do przełomowych wydarzeń, które miały wpływ na odbudowę naszej Ojczyzny. W scenariuszu spektaklu pojawiają się m.in. odniesienia do początków państwa polskiego, chrztu Mieszka I, pierwszej koronacji i bitwy pod Grunwaldem. Wydarzenia te prezentowane są w scenach z udziałem aktorów oraz fragmentów filmów. W formie narracji i pokazu slajdów autorzy widowiska wracają do rozbiorów i walki o niepodległość. Poprzez obraz, muzykę i taniec przypominają co działo się w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości a także prezentują najważniejsze wydarzenia do 2018 roku.