“Zaczarowany świat baśni i bajek” – III Gminny Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

Dnia 28 kwietnia odbyła się trzecia edycja Gminnego Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych pt. „Zaczarowany świat baśni i bajek”. Na scenie Domu Kultury w Grobli swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne zaprezentowało blisko 100 przedszkolaków
w następujących inscenizacjach :

1. „Wiosenne kwiaty braci miesięcy” – Przedszkole w Drwini – opiekun P. Aldona Nosal
  2. „Kacza Dziwaczka” – Przedszkole w Dziewinie – opiekun P. Anna Pląder
  3. „Zaczarowane bajki” – oddział przedszkolny w Grobli – opiekun P. Barbara Szczygieł
  4. „Trzy małe świnki” – Przedszkole w Ispini – opiekun P. Paulina Dziura
  5. „Czerwony Kapturek” – Przedszkole w Mikluszowicach – opiekun P. Dorota Cetnarowska
  6. „Kopciuszek” – Przedszkole w Świniarach – opiekun P. Jolanta Szczygieł

Najmłodsi potrafią zawsze czymś zaskoczyć i wspólnie ze swoimi opiekunami przygotować niezwykłe, niepowtarzalne przedstawienia, które na długo pozostają w pamięci widzów.

Pomysłowe dekoracje, kostiumy, rekwizyty, oprawa muzyczna a przede wszystkim niezapomniane kreacje małych aktorów sprawiły, że na scenie panował magiczny klimat prawdziwego teatru. Dla najmłodszych uczestników przegląd teatrzyków stał się więc doskonałą okazją do bezpośredniego obcowania z teatrem, zarówno w roli widza, jak i aktora. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały prezentacje swoich kolegów i koleżanek z innych przedszkoli, a obecni na widowni rodzice i dziadkowie z ogromnym wzruszeniem śledzili aktorskie popisy swoich pociech.

W nagrodę za udział w przeglądzie wszystkie grupy teatralne otrzymały dyplomy, pamiątkowe statuetki, książki oraz słodycze.

Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych, podobnie jak w latach ubiegłych, został zorganizowany przy współpracy : Bibliotek Publicznych Gminy Drwinia, Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini oraz Przedszkola Samorządowego w Świniarach. Przegląd teatrzyków jako prezentacja dorobku artystycznego lokalnych przedszkoli, ma na celu : inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, a także rozmiłowanie dzieci w literaturze, która dostarcza wielu emocji i wrażeń.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za piękne inscenizacje, trud włożony w ich przygotowanie oraz jak zawsze przyjazną i radosną atmosferę.