“Zimowa podróż do Książkolandii” – podsumowanie III edycji konkursu plastycznego

W środę 8 marca, odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci pt. „Zimowa podróż do Książkolandii”, zorganizowanego przez Biblioteki Publiczne Gminy Drwinia. Konkurs polegający na wykonaniu ilustracji do ulubionej książki, przede wszystkim miał zachęcić młodych czytelników do kreatywnego wykorzystania tekstów literackich i rozwijania zainteresowań plastycznych. Organizując konkurs chcieliśmy udowodnić, że podróż do krainy książek czyli Książkolandii, może być fantastyczną przygodą.

Na konkurs wpłynęły 53 prace plastyczne wykonane różnorodną techniką. Komisja oceniająca w składzie : Panie Jolanta Nadolnik, Renata Uranowska i Anna Warian, przyznała następujące nagrody :

w kategorii wiekowej do lat 6 :

I miejsce – Natalia Pasiut z Mikluszowic

II miejsce – Kornelia Seweryn z Dziewina

III miejsce – Filip Smętek z Mikluszowic

w kategorii wiekowej 6-9 lat :

I miejsce – Dominik Pasiut z Mikluszowic

II miejsce – Emilia Paluch z Grobli

III miejsce – Hubert Makuch z Dziewina

w kategorii wiekowej od lat 10

I miejsce – Maja Twardowska z Dziewina

II miejsce – Emanuel Wąsik z Mikluszowic

III miejsce – Gabriela Kołodziej z Grobli

Z uwagi na bardzo wysoki poziom konkursu, zarówno Organizatorzy jak i Jury postanowiło przyznać wyróżnienia wszystkim autorom prac plastycznych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorki dziękują : młodym wykonawcom prac, ich rodzicom i opiekunom oraz komisji oceniającej za życzliwe zainteresowanie konkursem.